🎆 Sylwester 2019/2020

Podczas minionej nocy Sylwestrowej nasza jednostka postawiona była w gotowości bojowej i pełniła dyżur w remizie OSP. Wszystko to w ramach odbywającej się w Zakopanem imprezy masowej ,,Sylwester Marzeń z Dwójką”, w zabezpieczeniu której brały udział jednostki JRG Zakopane oraz OSP KSRG Zakopane-Olcza, a w stan gotowości postawiona została również jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Poroninie.

🚨w trakcie trwania dyżuru podczas gdy przygotowywaliśmy się do powitania Nowego 2020 Roku, tuż przed północą otrzymaliśmy zgłoszenie o uruchomionej czujce przeciwpożarowej w jednym z apartamentowców przy ul. Nędzy Kubińca. Po dotarciu na miejsce dowódca wraz z jednym z ochroniarzy udali się do mieszkania w którym została uruchomiona czujka. W mieszkaniu nie było nikogo a ze względu na brak klucza zapasowego dotarcie do mieszkania było utrudnione. Dowódca JRG podjął decyzję o natychmiastowym wyważeniu drzwi na podstawie wyczuwalnego dymu z mieszkania. Po otwarciu drzwi okazało się, że lokatorzy pozostawili zapaloną świeczkę od której zapaliły się pozostawione obok rzeczy a także stół. Pożar został ugaszony przy pomocy gaśnicy. Dzięki szybkiej interwencji nie doszło do poważniejszych szkód. Na koniec działań przewietrzono mieszkanie a następnie sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej oraz czujnika wielogazowego. W działaniach brał udział zastęp GCBARt Scania oraz zastęp z JRG Zakopane.

👩‍🚒👨‍🚒 W imieniu wszystkich strażaków z OSP Kościelisko chcielibyśmy złożyć życzenia, aby ten rok był dla wszystkich przede wszytkim spokojny, oraz pełen radości i szczęścia.

Fot. Materiały własne

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *