Kolejny pojazd w naszej jednostce – quad

Początkiem października na naszym wyposażeniu pojawił się kolejny pojazd – quad Can-Am Outlander MAX 500. Na swoim wyposażeniu posiada sygnalizację świetlno-dźwiękową pojazdu uprzywilejowanego, mikrofon do podawania komunikatów głosowych, hak holowniczy, panel oświetleniowy LED zamontowany z przodu, mocowanie na pilarkę do drewna oraz skrzynię do przewożenia sprzętu. Przystosowanie quada do naszych potrzeb zostało wykonane przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne.
Jest to kolejny obok skokochronu tegoroczny zakup, o którym myśleliśmy już od dłuższego czasu. Akcje poszukiwawcze, pożary traw czy drzew w trudno dostępnych miejscach, ogniska pozostawiane bez dozoru, wypadki w lesie przy zrywce drewna czy zabezpieczenia imprez sportowych w przeszłości pokazały, że posiadanie quada w takiej konfiguracji będzie bardzo przydatne.