Nowy nabytek – agregat prądotwórczy o dużej mocy

W ostatnim czasie w naszej jednostce pojawił się największy tegoroczny zakup, agregat prądotwórczy na przyczepie o mocy 40 kVA. Przeznaczony on będzie głównie do awaryjnego zasilania remizy w przypadku przerwy w dostawie prądu, jednak w razie potrzeby będzie mógł być wykorzystany do zasilania innych budynków takich jak Urząd Gminy, szkoła czy ośrodek zdrowia. Pomysł na zakup takiego sprzętu zrodził się pod koniec 2013 roku, kiedy to na skutek szalejącego wiatru halnego przez 4 doby nasza remiza była pozbawiona prądu, co znacznie utrudniało prowadzenie działań. Pieniądze na zakup agregatu pochodziły z budżetu gminy, dotacji KSRG oraz środków własnych.

Dane techniczne:
Model:
ZPW 40 DTKEZ
Rok produkcji:
2014
Moc max.:
40 kVA
Częstotliwość:
50 Hz
Napięcie:
230/400 V
Natężenie:
57,8 A
Masa:
985 kg (bez przyczepy)