Pożar hotelu Hyrny, Zakopane

W czwartek 9 października tuż po godzinie 16 zostaliśmy zadysponowani do pożaru hotelu „Hyrny” przy ul. Piłsudskiego w Zakopanem. Ogień pojawił się podczas prowadzonych na dachu prac remontowych i rozwijał się w przestrzeni między dachowej. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody przy pomocy podnośnika hydraulicznego i dokonaniu prac rozbiórkowych poszycia dachowego, co było konieczne do ugaszenia pożaru. Dodatkowo po klatce schodowej zbudowano linię gaśniczą celem zabezpieczenia ostatniej kondygnacji budynku. Na czas prowadzenia akcji wszyscy goście zostali ewakuowani, a ulica Piłsudskiego zamknięta dla ruchu. Ze względu na porywiste podmuchy wiatru wycięte fragmenty blachy zostały zwiezione przy pomocy podnośnika hydraulicznego na ziemię. Akcja została zakończona po około 2 godzinach.

Siły i środki:
GBARt 2,5/24 Mercedes Atego
GCBA 13/48 Steyr
GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane
GBA 2/20 Star 1466 JRG Zakopane
GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane
SH 25 Volvo JRG Zakopane
SLRr Nissan Navara JRG Zakopane
GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza
GCBA 5/24 Jelcz 422 OSP Poronin
SD 37 Jelcz 420 OSP Biały Dunajec