Pomoc pogotowiu ratunkowemu w dotarciu do pacjenta na Kierpcówce w Kościelisku.

Dziś o godz 12.15 zostaliśmy zadysponowani do pomocy pogotowiu ratunkowemu w dotarciu do pacjenta na Kierpcówce w Kościelisku. Do działań wyjechał zastęp GBARt Mercedes. Na miejscu zastaliśmy karetkę, która zdołała zjechać pod dom poszkodowanego, jednak ze względu na stromą drogę dojazdową miała problemy z wyjechaniem z powrotem pod górę. W pierwszej kolejności z pomocą prywatnego ciągnika wyciągnięto karetkę do głównej drogi. W międzyczasie na miejsce dotarł pojazd Can Am Traxter z OSP Dzianisz Górny, wyposażony w gąsienice. Z jego pomocą zjechano pod budynek, a następnie przetransportowano pacjenta do karetki.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Panu Kazimierzowi Łowiszowi za udostępnienie swojego ciągnika, który znacznie przyspieszył i ułatwił działania.