Pożar budynku gospodarczego, Sierockie

W sobotę 10 sierpnia przed 3 nad ranem gdy wracaliśmy z Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie usuwaliśmy skutki nawałnicy, zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Sierockie. Gdy dojeżdżaliśmy na miejsce, dotarła do nas informacja o dwóch poszkodowanych strażakach. Po dojeździe natychmiast udaliśmy się z zestawem R-1 w kierunku jednego z nich, aby udzielić mu pomocy. W tym czasie pozostałe zastępy opanowały sytuację pożarową i przystąpiły do dogaszania budynku. Nasze dalsze działania polegały na zasileniu przybyłych wcześniej samochodów w wodę. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było uderzenie pioruna.

W działaniach uczestniczył GBARt 2,5/24 Mercedes Atego a także zastępy JRG Zakopane oraz OSP Sierockie, Leszczyny, Biały Dunajec, Olcza i Ząb.