Wyjazd do usuwania skutków nawałnicy, Bukowina Tatrzańska

W piątek 9 sierpnia około godziny 16 w Bukowinie Tatrzańskiej przeszła poteżna nawałnica. Intensywny deszcz połączony z opadami gradu wielkości śliwek i porywistym wiatrem wyrządził ogromne szkody. Do SKKP zaczęły lawinowo spływać zgłoszenia o uszkodzonych dachach budynków, zalanych posesjach i budynkach, powalonych drzewach, podmytych drogach. Na miejsce zaczęto dysponować kolejne jednostki, jednak zgłoszeń cały czas przybywało. Kilka minut po godzinie 17 zaalarmowano również naszą jednostkę i poproszono o udanie się do Bukowiny z plandekami do zabezpieczenia uszkodzonych dachów. Początkowo działania prowadziliśmy na Wierchu Rusińskim, gdzie przykryliśmy 3 budynki, następnie przemieściliśmy się na Wierch Spiski, gdzie zabezpieczyliśmy 2 kolejne dachy oraz dodatkowo oświetlaliśmy teren działań. Do remizy odjechaliśmy w sobotę około godziny 2:30, jednak działania prowadzone przez miejscowe jednostki trwały do godzin popołudniowych.

W akcji uczestniczył GBARt 2,5/24 Mercedes Atego a także jednostki z niemal całego powiatu oraz dodatkowo zastępy z Czarnego Dunajca, Rabki, Krynicy Zdrój, JRG 4 i JRG 6 Kraków oraz SA PSP.

Galeria zdjęć:

http://www.osp-koscielisko.pl/index.php?m=Gallery&f=album&id=84

Image Hosted by ImageShack.us