Pożar budynku, Zakopane, ul. Tuwima

5 kwietnia tuż po godzinie 21:30 zostaliśmy zadysponowani zastępami GBARt i GCBA do pożaru budynku przy ul. Tuwima w Zakopanem. Płomieniami objęte było poddasze drewnianego pustostanu, do środka podano 2 prądy wody oraz wprowadzono ratowników w aparatach powietrznych. Wewnątrz znajdowało się bardzo dużo materiałów palnych, m.in. mebli, łóżek i materaców, konieczne okazało się wyrzucenie ich na zewnątrz i dokładne dogaszenie, a także dokonanie prac rozbiórkowych w drewnianej konstrukcji poddasza celem lokalizacji wszystkich zarzewi ognia. Działania zakończono około północy.

Siły i środki:

GBARt 2,5/24 Mercedes Atego

GCBA 7,7/40 Scania P450

GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane

GBA 2/20 Star 1466 JRG Zakopane

GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane

SH 25 Volvo JRG Zakopane

GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza

GBA 2,5/24 Mercedes Atego OSP Poronin

 

Fot. Piotr Korczak