Pożar budynku, Zakopane

22 stycznia w godzinach porannych zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami na ul. Kościeliską w Zakopanem, gdzie w pobliżu przejścia podziemnego doszło do pożaru drewnianego budynku w którym mieścił się sklep. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia panowało bardzo silne zadymienie a ogień rozwijał się wewnątrz konstrukcji dachu. Działania ratownicze polegały na sprawieniu drabin przystawnych oraz sukcesywnym rozbieraniu dachu przy pomocy pilarek oraz podręcznego sprzętu burzącego i gaszeniu zarzewi ognia, do pomocy w ich dokładnej lokalizacji użyto kamer termowizyjnych. Na miejsce zadysponowano dodatkowo pogotowie energetyczne celem odłączenia napięcia oraz policje, która zabezpieczyła teren i kierowała ruchem.
Siły i środki:
GBARt 2,5/24 Mercedes Atego
GCBA 13/48 Steyr
GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane
GBA 2/20 Star 1466 JRG Zakopane
GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane
SLRr Nissan Navara JRG Zakopane
GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza
Policja
Pogotowie Energetyczne