Pożar kotłowni przy ul. Karpielówka Boczna

W dniu wczorajszym tuż po godzinie 18 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru kotłowni przy ul. Karpielówka Boczna. Do zdarzenia wyjechały zastępy GCBARt Scania oraz GBARt Mercedes. Na miejsce zadysponowano również trzy zastępy z JRG Zakopane oraz policję i pogotowie ratunkowe.

Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu strażacy z pierwszej roty natychmiast ruszyli w aparatach ODO do pomieszczenia w którym powstał pożar, natomiast strażacy z drugiej roty musieli ewakuować dzieci z wyższych kondygnacji budynku przy użyciu drabiny, którym na skutek powstania bardzo dużego zadymienia, które rozprzestrzeniło się w całym budynku została odcięta droga ucieczki. W działaniach ratowniczo-gaśniczych strażacy użyli jednego prądu wody oraz wentylatora oddymiającego. Na sam koniec sprawdzono cały budynek za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Fot. Maciej Jonek/24tp.pl