Uderzenie pioruna przy ul. Pod Blachówką w Kościelisku

Zanim do służb dotarły pierwsze informacje o tragicznych scenach rozgrywających się w Tatrach, w początkowej fazie burzy ok. godz 13:30 zostaliśmy zadysponowani do uderzenia pioruna przy ul. Pod Blachówką w Kościelisku. Po dotarciu na miejsce zastępów GBARt i GCBARt stwierdzono, że piorun uderzył w drzewo rosnące obok drewnianego budynku mieszkalnego. O ogromnej sile wyładowania świadczy fakt, że drzewo zostało dosłownie rozsadzone, a jego części rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów, dodatkowo w domu doszło do spalenia instalacji elektrycznej. Nasze działania skupiły się na skontrolowaniu całego budynku kamerą termowizyjną, aby upewnić się że nie powstało żadne zarzewie ognia. Na miejscu był również obecny zastęp GBARt z JRG Zakopane.